26 maja 2022 Administrator

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pobiedziska grupa uczniów reprezentujących klasy 7c oraz 8d wzięła udział w niecodziennym spotkaniu z pisarzem -podróżnikiem Arkadym Radosławem Fiedlerem.

Pan Arkady Radosław – syn słynnego Arkadego Fiedlera promował swoją nową książkę prezentując serię zdjęć i osobliwych relacji z podróży do Boliwii – jednego z najwyżej położonych krajów świata.

Solniska z lustrzanym odblaskiem, mecz rozgrywany na wulkanie, życie w rozrzedzonym powietrzu na wysokości 4 tys. m n.p.m.- i inne niezwykłości można poznać dzięki książce.

„Boliwia -do głębi intrygujący kraj” – warto po nią sięgnąć, gdy znajdzie się w naszej szkolnej bibliotece. Agacie i Marysi z kl.7c udało się zdobyć pamiątkowe zdjęcie z autorem i książki z imienną dedykacją.

Przekazujemy zaproszenie p. Arkadego do odwiedzenia Puszczykowa, gdzie na terenie muzeum – willi Fiedlerów pojawiły się nowe obiekty i eksponaty z ostatnich podróży.

M.Podgórska