Szkolny Klub Humanitarny działa w Zespole Szkół w Pobiedziskach od 2010 roku i wraz ze Szkolnym Kołem PCK wychowuje młodych ludzi świadomych swojego wpływu na sprawy lokalne i globalne. Poruszamy ważne i  jednocześnie trudne tematy pomocy humanitarnej i rozwojowej, współzależności  globalnych, uchodźstwa. Skupiamy młodzież gimnazjalną, ale jesteśmy otwarci na uczniów ze szkoły podstawowej, którym nieobce są problemy współczesnego świata.

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że mamy wpływ na życie ludzi zarówno z najbliższego otoczenia  jak i na całym świecie.  Ze społeczeństwami z odległych geograficznie regionów łączą nas liczne więzi: ekonomiczne, polityczne, kulturalne czy środowiskowe, a media i nowoczesna telekomunikacja ułatwiają  kontakt i zmniejszają dystans, który jeszcze niedawno dzielił nas od krajów globalnego Południa.

Jeśli chcesz zdobyć wiedzę na temat pomocy humanitarnej i rozwojowej, przyczynić się do zmiany świata na lepszy i bardziej sprawiedliwy – dołącz do NAS.

Wszelkich informacji udziela pani Katarzyna Troć, która jest opiekunem klubu.