Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć nauczycielkę języka angielskiego z Hiszpanii, która przyjechała odbyć tygodniową praktykę w szkole, poznając nowe metody nauczania, innowacyjne techniki i system oświaty w Polsce.

Pani Ayelen uczestniczyła głównie w lekcjach języka angielskiego, ale również w zajęciach logopedycznych pani Danuty Kolińskiej, która w ramach swojej pracy realizuje też projekty eTwinning o tematyce logopedycznej. Została również zaproszona przez panią Hannę Dreas na lekcję matematyki i panią Ewę Olszewską na lekcję techniki, podczas których dzieci poznawały zasady ruchu drogowego. Odwiedziłyśmy  bibliotekę szkolną, gdzie dyskusja potoczyła się w kierunku historii i literatury hiszpańskiej.

Wszystkie zajęcia bardzo się Pani podobały, omawiałyśmy także podobieństwa i różnice polskiego i hiszpańskiego systemu oświaty. Uczniowie klasy trzeciej a napisali listy do uczniów pani Ayelen i z niecierpliwością czekają na odpowiedź. Natomiast uczniowie klasy czwartej b przygotowali piękne plakaty, nawiązujące do kultury i historii Hiszpanii.

Po zajęciach szkolnych, pani Ayelen miała okazję zwiedzić okolice, m.in. Poznań, gdzie gościła w  Rogalowym Muzeum i Bramie Poznania oraz Gniezno z historyczną Katedrą.

Koordynator projektu: Magdalena Goc