Dnia 30 listopada 2018 roku, żeby uszanować tradycje ludową i uatrakcyjnić szarą rutynę  szkolną zorganizowaliśmy ,,Literackie Andrzejki”. Przygotowania rozpoczęliśmy w poniedziałek 26 listopada,  spędzając przerwy w bibliotece i wyszukując w książkach ciekawe cytaty nadające się na wróżby andrzejkowe. ,,Książkowymi faworytami” zostały: ,,Mały Książę”, ,,Kubuś Puchatek” i cały cykl ,,Dary Anioła”. Obawiając się, że cytatów jest cały czas za mało posłużyliśmy się Internetem. Następnym krokiem było wycięcie serduszek i napisanie imion damskich i męskich.

Kolejnym etapem było rozreklamowanie wydarzenia.  W tym celu przygotowaliśmy plakat informacyjny, który rozwiesiłyśmy w wszystkich klasach, oczywiście za wcześniejszą zgodą pana dyrektora Macieja Krzywdzińskiego. Dodatkowo chodziliśmy po klasach z ogłoszeniami, żeby zachęcić do przyjścia niezdecydowanych uczniów.

Efekt końcowy przekroczył nasze oczekiwania i bardzo nas zaskoczył. Przez wszystkie przerwy w piątek (30.11.2018) biblioteka była pełna uczniów.  Z przygotowanych ponad 150 wróżb zostało zaledwie kilka, stąd wniosek, że odwiedziło nas ponad 100 uczniów.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyszli na nasze andrzejki, sprawili nam tym ogromną przyjemność. Całe przygotowania dostarczyły nam dużo radości. Mamy nadzieję, że wylosowane wróżby się spełnią. Dziękujemy również za wyrozumiałość i cierpliwość Pana Sławomira Sekulskiego.

Martyna P., Dominika S.,

Julia M.,  Julia Cz. z klasy 7e