30 listopada 2020 a_salamon

W tym roku, inaczej niż w poprzednich latach, pasowanie na ucznia w naszej szkole odbyło się w dość nietypowy sposób. Każda z klas, wraz z wychowawcą, przeżywała to wydarzenie osobno.

20 października 2020 r. odbyła się pierwsza  uroczystość  jednej z sześciu klas pierwszych, a w kolejne dni następne klasy brały udział w pasowaniu. Dla każdego pierwszoklasisty były to szczególne chwile, które na długo pozostaną w ich  pamięci. Dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Odnowiciela. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze.

Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie na sztandar szkoły oraz pasowanie każdego ucznia wielkim ołówkiem przez dyrektora szkoły pana Macieja Krzywdzińskiego.

Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i radości  w odkrywaniu świata wiedzy oraz grona wspaniałych przyjaciół.