3 października 2023 Administrator

To święto słowa, które od lat łączy czytelników w całej Polsce, niezależnie od wieku i zainteresowań.
Historia Dnia Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to inicjatywa, która narodziła się z pasji do książek i potrzeby dzielenia się nią z innymi. Pomysłodawcą tego wydarzenia jest Michał Rusinek, znany polski poeta i eseista. Pierwsza edycja, pod Patronatem Polskiej Izby Książki, odbyła się w 2001 roku, i od tamtej pory święto to zyskuje coraz większą popularność. Celem Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania jest propagowanie czytelnictwa oraz promowanie wartości literatury. To doskonała okazja do przekazania miłości do książek kolejnym pokoleniom i zachęcania do czytania nie tylko w domowym zaciszu, ale także w szkołach, bibliotekach, parkach, czy nawet na ulicach miast.

Co roku, nasi uczniowie, włączają się w to wyjątkowe świętowanie literatury.
Aby uczcić ten wyjątkowy dzień zaprosiliśmy do wspólnej lektury uczniów. Młodzież z klas 7 i 8 wysłuchała opowiadania Sławomira Mrożka „Lew”. Z roli lektora świetnie wywiązały się uczennice klasy 8 C – Amelia i Marcelina.
Po południu, uczennice klasy 8B – Marysia, Zuzanna, Basia i Anna, zorganizowały wspólne czytanie książki Grzegorza Kasdepke „Z piaskownicy w świat!”.
Świętujmy razem Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, dzielmy się słowem i inspirujmy innych do tego wspaniałego świata literatury!