1 lutego 2023 Administrator

18 stycznia to Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, w naszej bibliotece święto przesympatycznego Misia obchodziliśmy tydzień i trochę dłużej. Najważniejsze, że wszyscy uczniowie ulegli magii słowa, a czar wspólnego czytania łączył uczniów starszych i młodszych klas. Chętni uczniowie z klas: 6c, 7b i 8d z wielkim zaangażowaniem czytali o perypetiach Puchatka uczniom klas pierwszych i drugich. Wspaniale poradzili sobie uczniowie klas trzecich z niełatwym tekstem (choć czytali bez żadnego przygotowania). Brawo! Trudno określić kogo bardziej bawiły tarapaty Misia o bardzo małym rozumku naszą młodzież, czy uczniów rozpoczynających przygodę z książką. Na zajęciach uczniowie klasy pierwszej wykonali prześliczne ilustracje do wysłuchanego tekstu, uczniowie drugich i trzecich klas doskonaląc umiejętność współpracy w grupach i pracy z tekstem rozwiązywali specjalnie dla nich przygotowane krzyżówki. Cieszy fakt, że wielu uczniów zachęconych wspólnym czytaniem indywidualnie odwiedziło bibliotekę wypożyczając różne książeczki opisujące przygody mieszkańców stumilowego lasu. Wszystkim uczestniczącym w spotkaniach dziękuję za wspólną zabawę, mam nadzieję, że z odrobiną refleksji , jednocześnie zapraszam do odwiedzania szkolnej biblioteki


Ewa Dopierała