15 listopada 2023 Administrator

10 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole obchody 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzień 11 listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dzięki bohaterstwu Polaków, którzy wywalczyli  wolność dla naszej Ojczyzny, dzisiaj możemy żyć w wolnym kraju. Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ” Szkoła do hymnu” i o godz. 11:11 cała społeczność szkolna zebrała się na boisku, aby wspólnie zaśpiewać „ Mazurka Dąbrowskiego”. Towarzyszyły nam biało – czerwone barwy. W tym dniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli również kwiaty pod pomnikiem katyńskim.