15 listopada 2023 Administrator

5 listopad – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek,  to bardzo wesołe i kreatywne w swym charakterze święto. W naszej szkole jego potencjał dostrzegli uczniowie klasy 7c. W bibliotece wśród baśni i bajek, wspominając własne dziecięce przygody i myśląc o młodszych kolegach i koleżankach stworzyli scenariusz przedstawienia. Spektakl opowiadał losy bajkowych bohaterów zagubionych, po świątecznym balu, w labiryntach szkolnej biblioteki. W zamyśle autorów przedstawienie miało być interaktywne. Publiczność miała odegrać rolę przewodnika, który wskaże drogę do właściwej bajki.
Sztukę wystawiono 7 i 8 listopada na deskach Auli im św. Jana Pawła II dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Nasi widzowie spisali się na medal.  Z wielkim zaangażowaniem pomagali  zagubionym bohaterom bajek powrócić do właściwych książek.
Wszystkim uczniom, tym występującym i tym oglądającym serdecznie dziękuję za wspólne spotkanie i radosną współpracę .Zapraszam do biblioteki, zachęcam do czytania, cytując  polską noblistkę Wisławę Szymborską „ Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Ewa Dopierała

Michał Srebro