22 czerwca 2023 Administrator

Sukcesy naszych uczniów.

Dnia 15.06.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Jerzykowie odbyła się VI edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Języka Angielskiego. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkoły w Pobiedziskach, Jerzykowa, Biskupic oraz Węglewa. Komisję Konkursową stanowili nauczyciele języka angielskiego reprezentujący przybyłe na konkurs szkoły .Celem konkursu było doskonalenie języka, poszerzanie zakresu słownictwa, ćwiczenie wymowy , dykcji oraz rozwijanie zdolności scenicznych. Uczniowie oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych  – klasy 0-III, IV-VI oraz  VII-VIII. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Marta Obara uczennica klasy 8f , Barbara Walczak uczennica klasy 8d, Emilia Misiewicz uczennica klasy 8b, Nino Tsetskhlashvili uczennica klasy 8c, Stanisław  Czajka  uczeń klasy 5d , Dominika Borska uczennica klasy 5a , Amelia Alejska  uczennica klasy 5c, Jagoda Zywert uczennica klasy 4a , Gabriela Nowicka uczennica klasy 4a  oraz najmłodszy uczestnik – Jan Czajka uczeń klasy 2b. Zgodnie z zasadami konkursu uczniowie recytowali wiersze wybrane spośród wierszy podanych przez organizatora. Podczas recytacji  uczestnicy nie używali mikrofonu, , nie wspomagali się rekwizytami oraz gestykulacją. Komisja Konkursowa oceniając występy uczniów zwracała uwagę na znajomość tekstu , wymowę, umiejętności językowe a także ogólny wyraz artystyczny. Podczas konkursu uczniowie zaprezentowali wiersze o różnej tematyce. Najmłodsi z wdziękiem prezentowali krótkie wierszyki, starsi uczniowie pozostawali dłużej na scenie ,prezentując kilku zwrotkowe długie wiersze. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością tekstu , dykcją oraz talentem scenicznym. Każdy uczestnik otrzymał  pamiątkowy dyplom a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe.

Najwyższe miejsca zajęli :

W kategorii klas 0-III

I miejsce  Jan Czajka uczeń klasy 2b SP Pobiedziska

II miejsce Henryk Szymański uczeń klasy 0 SP Jerzykowo

III miejsce Zofia Szymańska uczennica klasy 2 SP Jerzykowo

W kategorii klas IV-VI

I miejsce  Stanisław Czajka uczeń klasy 5d SP Pobiedziska

II miejsce Feliks Błoniarz  uczeń klasy 6 SP Biskupice

III miejsce Amelia Alejska uczennica klasy 5c SP Pobiedziska

W kategorii klas VII- VIII

I miejsce  Barbara Walczak uczennica klasy 7b SP Pobiedziska

II miejsce Wojciech Mordka uczeń klasy 8  SP Jerzykowo

III miejsce Marta Obara uczennica klasy 8f SP Pobiedziska

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za trud włożony w pięknie przygotowane występy i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Róża Adamczak