13 czerwca 2024 Administrator

W naszej szkole 10 czerwca 2024 roku odbył się Gminny Konkurs Historyczny pod hasłem Patriotyzm przez wieki. Uczestniczyli w nim uczniowie z kilku szkół gminy Pobiedziska. Zadania konkursowe skupiały się wokół zagadnień dotyczących walki mieszkańców Ziemi Pobiedziskiej o wolność, a rywalizacja miała formę gry miejskiej. Uczestnicy szukali miejsc związanych z ważnymi postaciami i wydarzeniami z dziejów Polski i Pobiedzisk. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Jerzykowie, drugie – młodzież z Wronczyna (Szkoła Podstawowa im. Maksymiliana Jackowskiego), a trzecie miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą rywalizację.

Justyna Grembowska