4 kwietnia 2024 Administrator

23 marca w murach V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej miało miejsce pierwsze spotkanie IX Otwartych Mistrzostw Poznania Debat Oksfordzkich o Puchar Prezydenta Miasta Poznania. Imprezę zorganizował Klub Debat Oksfordzkich V LO w Poznaniu. Reprezentacja naszej Szkoły w składzie: Michał Wiąz – pierwszy mówca, Tymoteusz Stachowiak – drugi mówca, Zofia Mielech – trzeci mówca i Hanna Papierz – czwarty mówca, zakwalifikowała się do kolejnego etapu turnieju.
Nasi uczniowie stawili czoła następującym tezom:
1. Należy żałować komercjalizacji bajek, animacji i seriali skierowanych do młodego widza.
2. Zaostrzenie ograniczeń na stosowanie technik operacyjnych przez służby specjalne należy oceniać pozytywnie.
3. Należy mieć nadzieję na zastąpienie tradycyjnych form nauczania przez e-learning.
Następne spotkanie ośmiu najlepszych drużyn odbędzie się 20 kwietnia w Bramie Poznania.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy im powodzenia w kolejnym etapie!

Ewa Dopierała i Michał Srebro