10 grudnia 2021 Administrator

Od lat pogłębiamy swoją wiedzę na temat naszej Małej Ojczyzny – Ziemi Pobiedziskiej. Tym razem, korzystając j z ciepłych jeszcze dni,  postanowiliśmy  udać się na długi spacer do Parku Krajobrazowego „Promno”.

28 września 2021r. uczniowie z trzech klas siódmych – 7c, 7 e i 7 g wyruszyły na trasę kilkunastokilometrowego rajdu. Niestety, prognozy nie sprawdziły się i wyruszaliśmy w deszczu. Najważniejsze jednak, że humory dopisywały i nikt nie chciał rezygnować. Jak tylko wyszliśmy na ulicę Kaczyńską, którą podążaliśmy w stronę Letniska, zza chmur wyszło słońce i deszcz ustał. Szybko pokonaliśmy trzy kilometry i dotarliśmy do Cmentarza Komunalnego w Pobiedziskach – Letnisku, gdzie zapaliliśmy  znicz na grobie pierwszych chrześcijan z X i XI wieku.

Następnie, wędrując mniejszymi grupkami, podziwialiśmy piękno przyrody, która przybierała powoli jesienne barwy. Już trochę zmęczeni dotarliśmy nad jezioro Dębiniec. Tutaj mieliśmy czas na odpoczynek.

Po przerwie ruszyliśmy inną trasą  w  drogę powrotną. W sumie przeszliśmy około 12 kilometrów, dla niektórych to był prawdziwy wyczyn. Rajd pozwolił nam na chwilę odpocząć od obowiązków i jednocześnie mogliśmy wspólnie spędzić kilka godzin na rozmowach i zabawie. Przy okazji poznaliśmy fragment historii  i przyrody naszego regionu.

Elżbieta Paczka