2023-08-11 Administrator

Szanowni Państwo,

Rodzice Uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2023/2024

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach informuje,
że listy klas pierwszych z nazwiskami uczniów i z nazwiskami wychowawców zostaną podane w piątek 25 sierpnia 2023 r. Odwołania rodziców (prawnych opiekunów) mogą być kierowane w formie pisemnej do dyrektora szkoły w ciągu trzech dni po ogłoszeniu list
(do 30.08.2023r.)

Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas I, a jednocześnie uroczystość „Pasowania na ucznia” odbędą się 4 września 2023 r. o godz. 11.00 w hali kompleksu edukacyjno – sportowego przy ul. Kostrzyńskiej 23.

Zapraszamy pierwszoklasistów z rodzicami/opiekunami o godz. 10.45 (w celach organizacyjnych). Prosimy, aby uczniowie wystąpili w strojach galowych – biała bluzka (koszula) i ciemna spódnica (spodnie).

Zwracamy się także z prośbą o przypomnienie z dziećmi hymnu państwowego oraz nauczenie  powtarzania tekstu ślubowania, który załączamy poniżej. Prosimy nie uczyć dzieci tekstu na pamięć.

Tekst ślubowania:

Ja uczeń klasy pierwszej/

Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Odnowiciela  w Pobiedziskach/

przyrzekam uroczyście przed sztandarem szkoły/

– będę się starał wiedzieć więcej niż wiem/

– umieć więcej niż umiem/

– będę spieszył innym z pomocą/

– nie opuszczę nikogo w potrzebie/

– będę dbał o otaczającą przyrodę/ żeby świat był zawsze piękny/

– będę uczył i zachowywał się tak/aby wyrosnąć na dobrego i mądrego Człowieka/

kochającego swoją Ojczyznę/ Polskę.”