10 maja 2022 Administrator

 W Szkole Podstawowej im. Kazimierza Odnowiciela  w Pobiedziskach  28 kwietnia 2022 r.  odbył się Gminny Konkurs „Bezpiecznie jeżdżę na rowerze”. Był on dedykowany uczniom z klas 5 i 6  ze szkół  z terenu naszej gminy. Głównym celem konkursu było rozwijanie i popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego rowerem. W ramach przygotowania do rywalizacji uczniowie samodzielnie pogłębiali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, wykorzystując różne źródła informacji, w tym technologię komputerową. Ponadto rozwijali poczucie odpowiedzialności za zdrowie oraz bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg, a także utrwalali wiedzę z zasad udzielenia pierwszej pomocy.

Konkurs odbył się w dwóch etapach. Najpierw trzyosobowe zespoły zaprezentowały przed jury prezentację na temat udzielania pierwszej pomocy, a następnie uczniowie odpowiadali na pytania w aplikacji Kahoot. W jury zasiedli Pani Danuta Kolińska – pedagog szkolny oraz st. sierż. Mariusz Słomiany reprezentujący Komisariat Policji w Pobiedziskach. Po zakończeniu konkursu wyłoniono zwycięzców i ogłoszono  wyniki.

Pan dyrektor Leszek Pawlikowski wraz ze st. sierż. Mariuszem Słomianym wręczyli nagrody i dyplomy.  I miejsce zajęli uczniowie ze  Szkoły Podstawowej w Pobiedziskach Letnisku, II miejsce reprezentanci Szkoły Podstawowej im. K. Odnowiciela w Pobiedziskach,  a III  przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Biskupicach Wlkp. Wszystkich uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów i bezkolizyjnej jazdy na drogach naszego regionu.

                                                                                                          organizator konkursu

Ewa Olszewska – nauczycielka techniki w SP Pobiedziska