26 stycznia 2024 Administrator

W Międzynarodowym Dniu Kubusia Puchatka nasza biblioteka szkolna zorganizowała wyjątkowe spotkanie, dedykowane drugim i trzecim klasom. Wydarzenie pełne było magii Stumilowego Lasu i przygód uwielbianego misia – Kubusia Puchatka.  Zanurzyć się w ten bajeczny świat pomogli nam chętni uczniowie klas drugich i trzecich. Przeczytali nam ulubione fragmenty z książki „Kubuś Puchatek” oraz z tomików z serii „ Poznaję świat z Puchatkiem” i „Opowieści ze Stumilowego Lasu”.

Motywem przewodnim naszej imprezy była przyjaźń, dlatego w przerwach między czytaniami zorganizowaliśmy zabawy ruchowe, inspirowane nie tylko przygodami Kubusia, ale przede wszystkim wartościami, jakie niesie ze sobą przyjaźń. Dzieci miały okazję wspólnie bawić się, wzmacniając więzi i ucząc się ważności współpracy.

Dodatkowo, aby sprawdzić, jak dobrze uczniowie znają przygody Kubusia Puchatka, przygotowaliśmy specjalny quiz. Zadania obejmowały pytania dotyczące bohaterów, miejsc oraz wydarzeń z lektury. To było nie tylko wyzwanie, ale także świetna okazja do pogłębienia wiedzy na temat kultowego misia.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w tym magicznym dniu, pełnym fascynujących opowieści, radości oraz edukacyjnych doświadczeń. Mamy nadzieję, że spotkanie z Kubusiem Puchatkiem wzbudziło w Was miłość do czytania i odkrywania tajemniczych światów literatury dziecięcej.

Zapraszamy do zagłębiania się w kolejne przygody literackie razem z Biblioteką Szkolną!

Ewa Dopierała i Michał Srebro