7 grudnia 2023 Administrator

Dnia 1 grudnia miało miejsce ekscytujące wydarzenie – Międzyszkolny Turniej Debat Oksfordzkich. W zawodach wzięło udział osiem drużyn ze: Szkoły Podstawowej im. Stulecia Odzyskania Niepodległości w Łopiennie, Szkoły im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Mieleszynie oraz drużyny z naszej szkoły.

Turniej był powadzony pod czujnym okiem pani marszałek Marii Kosarskiej, wspieranej przez sekretarza panią Zuzannę Kędzierską. Wybitny panel sędziowski stanowili: Joanna Tafelska, dr Marcin Mączka i Kacper Srebro.

W trakcie otwarcia Turnieju głos zabrał dyrektor Maciej Krzywdziński, który podkreślił, że wszyscy uczestnicy już na starcie są zwycięzcami. Jego słowa ukierunkowane były na wartość przygotowań i odwagi młodzieży, która stanęła do debaty.

Tematy debat, w jakich zmierzyły się drużyny, były zarówno aktualne, jak i wymagające głębokiej refleksji:
1. **Szanujemy tylko te osoby, które nas szanują.**
2. **Zakaz noszenia telefonu komórkowego w szkole, jest dobrym zakazem.**
3. **System ocen cyfrowych demotywuje uczniów.**
4. **Egoizm jest cnotą.**

Spotkanie było nie tylko okazją do wymiany poglądów, ale również do rozwijania umiejętności argumentacji i retoryki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w turnieju, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów w sztuce debatowania!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego niezwykłego turnieju debat! Szczególne podziękowania dla Rady Rodziców za sfinansowanie poczęstunku, Dyrekcji za pomoc w organizacji i gronu pedagogicznemu za wielką wyrozumiałość.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

W imieniu Szkolnego Klubu Młodego Obywatela

 Ewa Dopierała i Michał Srebro