28 kwietnia 2022 Administrator

Szycie to rodzaj aktywności, który jest nie tylko zgodny z aktualnymi trendami, ale też rozwija naszą kreatywność, ćwiczy cierpliwość i uczy szacunku do ubrań, oraz do rękodzieła, które jest tworzone z pasją. Żyjemy w czasach, kiedy podejście ekologiczne i umiejętność stworzenia praktycznego rękodzieła ciągle zyskują na wartości.

Szyć można prawie wszystko: maskotki, portfele, torby, poszewki na poduszki. Daje to możliwość tworzenia indywidualnych, zgodnych z gustem odbiorcy akcesoriów, jakich nie znajdzie się w sklepie, bo są jedyne i nie powtarzalne. Klasy piąte na lekcjach techniki zmierzyły się z tą niezwykłą sztuką i przed Świętami Wielkanocnymi, wykroiły wzór, a następnie uszyły samodzielnie zająca od podstaw. Zające uczniów stały się elementem wystroju niejednego domu.

Ewa Olszewska