27 czerwca 2022 Administrator

Dla grupy uczniów z klas ósmych czerwcowy Eko-Piknik był okazją do wspomnienia zwycięstwa w konkursie „Ochrona klimatu. Zmieniamy nawyki, nie klimat” orgaznizowanego w ramach XII Ogólnopolskiego Edukacyjnego Pikniku Ekologicznego Pobiedziska 2021, którego rozstrzygnięcie miało miejsce w bieżącym roku szkolnym.

Zdobycie pierwszego miejsca w konkursie szkół – za projekt „Klimatyczni”- było dla nas radosnym osiągnięciem i wynagrodzeniem trudu (bo konkursowe zadania wymagały nie tylko wielu szybkich pomysłów, ale też szybkiej realizacji i wielu ćwiczeń).

W czasie tegorocznego pikniku na zaproszenie organizatorów śpiewaliśmy ponownie eko-piosenki z projektu, była  też okazja do zdjęcia oraz do pobrania materiałów edukacyjnych dla dalszych pro-ekologicznych działań.

Zwycięska grupa Eko-piknikowa to uczniowie klas ósmych: Kacper i Mikołaj z 8a, Michalina z 8b, Basia i Pola z 8d, Kinga z 8f oraz jedyny najmłodszy uczestnik -Filip z kl.7g .

Wspomnieliśmy też kolegów,  którzy w ramach XII Eko-Pikniku przystąpili do konkursu fotografii okolic „Zielono-niebieskie Pobiedziska”, najlepsze zdjęcia- wykonane przez Julię , Agatę i Aleksa z klasy 7c zostały nagrodzone i włączone do kalendarza „Moc inspiracji. Pobiedziska. 2022 ”.

Wszystkim eko-zawodnikom gratulacje i życzenia nowych przedsięwzięć w jak najlepszym klimacie!

Magdalena Podgórska