29 maja 2023 Administrator

W dniach 22 – 26 maja zrealizowaliśmy w Rzymie ostatnią mobilność w ramach projektu „Designed Intervention of Environmentally Collaborative Initiatives” Erasmus plus 2020-1-IT02-KA229-079309.

Po uroczystości powitalnej odbyło się spotkanie robocze, podczas którego poznaliśmy szczegóły włoskiego systemu edukacji oraz główne założenia edukacji włączającej i metody Universal Design for learning. Uczniowie w tym czasie uczestniczyli w seminarium na temat bioróżnorodności.

Drugiego dnia wzięliśmy udział w warsztatach Komisji Europejskiej w Rzymie pt.: „Jak zostać prawie-doskonałym politykiem”.

Uczniowie, pracując w międzynarodowych zespołach, wcielili się w role polityków z różnych krajów europejskich i starali się znaleźć rozwiązania złożonych problemów z różnych dziedzin. Pod koniec wygłosili krótkie przemówienie na forum. Po południu zwiedzaliśmy najważniejsze zabytki Rzymu: Colosseum, Forum Romanum i Wzgórze Palatyńskie.

W środę złożyliśmy wizytę Prezydentowi Miasta Rzymu, Marco Della Porta, a następnie zwiedziliśmy Muzeum Watykańskie.

Zwiedziliśmy również Naturalny Rezerwat Przyrodniczy w Grosetto, Toskania i farmę organiczną „La Parrina” w tej samej miejscowości.

Ostatni dzień spędziliśmy w szkole na kibicowaniu uczniom w zawodach sportowych oraz wizytach w różnych klasach szkoły podstawowej.

Było to ostatnie spotkanie projektowe – z jednej strony mamy poczucie dobrze spełnionego zadania, a z drugiej żal, że widzimy się po raz ostatni.

Koordynator projektu: Magdalena Goc