18 sierpnia 2021 Administrator

Szanowni Państwo,

Rodzice Uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2021/2022,

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach informuje, iż rozpoczęcie roku szkolnego, a jednocześnie  uroczystość pasowania na ucznia odbędą się 1 września 2021 r. o godz. 11.00 w hali kompleksu edukacyjno – sportowego przy ul. Kostrzyńskiej 23.

Zapraszamy pierwszoklasistów z jednym rodzicem (opiekunem) o godz. 10.45 (w celach organizacyjnych).  Prosimy, aby uczniowie wystąpili w strojach galowych – biała bluzka (koszula) i granatowa spódnica (spodnie) oraz nauczyli się powtarzać tekst ślubowania, który załączamy poniżej.

Prosimy również, aby opiekunowie uczniów zajęli wyznaczone na widowni miejsca.

TEKST ŚLUBOWANIA

Ja, uczeń klasy pierwszej/
Szkoły Podstawowej imienia Kazimierza Odnowiciela/
przyrzekam uroczyście przed sztandarem szkoły:/
Uczyć się pilnie,/ szanować wszystkich,/
którzy pracują w szkole po to,/
aby było w niej dobrze./
Będę się starał być dobrym kolegą./
Będę przyjacielem zwierząt i roślin./
Chcę swoją nauką i zachowaniem/
sprawić radość rodzicom i nauczycielom/
oraz mojej Ojczyźnie,/ Polsce.