3 kwietnia 2023 Administrator

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,który puste życie napełnia światłem,a puste serca wzruszeniem.”

Kornel Makuszyński

Na przełomie lutego i marca uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość organizujemy zazwyczaj w II semestrze, kiedy uczniowie znają już prawie cały alfabet. Każda z klas odwiedziła bibliotekę w innym terminie i uczestniczyła w lekcji bibliotecznej. Głównym celem spotkania było zainteresowanie dzieci książką, zachęcenie do korzystania z biblioteki szkolnej oraz w konsekwencji zmotywowanie do ciągłego rozwijania kultury czytelniczej wśród naszych najmłodszych uczniów.

W atmosferze wspólnej zabawy i odkrywania zakamarków biblioteki uczniowie zapoznali się z księgozbiorem bibliotecznym, dowiedzieli się jak dbać o książki , poznali zasady ich wypożyczania , a nawet ulegli czarowi wspólnej podróży po odległych krajach, podczas wspólnego czytania książki Grzegorza Kasdepke „Z piaskownicy w świat”.

Po takim wprowadzeniu , pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą korzystać z mądrości książek i dbać o nie, jak o najlepszych przyjaciół. Na zakończenie mali Czytelnicy samodzielnie wybrali sobie książki i po raz pierwszy wypożyczyli je w naszej bibliotece.

Nowi Czytelnicy opuścili bibliotekę szkolną zadowoleni, podekscytowani, obiecując, że będą często ją odwiedzać.

Życząc sobie wzajemnie częstych spotkań i owocnej współpracy

serdecznie pozdrawiamy naszych NOWYCH CZYTELNIKÓW oraz ich Rodziców i Wychowawców

Lejla Holuaszwili i Ewa Dopierała