20 czerwca 2023 Administrator

13 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach odbył się konkurs gminny „Pobiedziska sprzed 100 lat – miasto na pocztówkach z okresu odzyskania niepodległości”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z Pobiedzisk, Pobiedzisk Letniska, Węglewa i Wronczyna.

Młodzież analizowała źródła – pocztówki z początku XX wieku  i na ich podstawie omawiane były zmiany, które dotyczyły zabudowy miasta na przestrzeni wieku. Uczniowie fotografowali także najpiękniejsze zabytki Pobiedzisk.

Konkurs miał na celu wzbogacenie wiedzy uczniów na temat małej ojczyzny, którą dla wszystkich uczestników jest gmina Pobiedziska.

Pierwsze miejsce zajęła grupa z Węglewa, drugie przypadło uczniom z Pobiedzisk. Trzecie i czwarte miejsca zajęły kolejno szkoły z Wronczyna i z Pobiedzisk Letniska.

Justyna Grembowska