18 marca 2024 Administrator

Wizyta naszych uczniów na Poznańskich Targach Książki**

W dniu 8 marca grupa naszych szkolnych miłośników książek miała przyjemność odwiedzić Poznańskie Targi Książki. To wyjątkowe wydarzenie przygotowano  w dwóch halach, gdzie mogliśmy zapoznać się z bogatą ofertą zarówno dużych wydawnictw, jak i mniejszych oficyn.

Na sześciu scenach odbywały się wywiady z pisarzami, prelekcje  oraz debaty, każdy mógł wybrać coś interesującego dla siebie. Wiele autorów czekało na swoich czytelników przy stoiskach wydawnictw. Stwarzało to możliwość bezpośredniej rozmowy i zdobycia autografu z dedykacją.

Po zakupach książkowych mieliśmy okazję odpocząć i zrelaksować się w specjalnie przygotowanych strefach, takich jak Strefa Komiksu, czy Strefa Scrabble. Interesująca była też wystawa prac znanych i cenionych ilustratorów książek. Mnogość wydarzeń sprawiła, że czas mknął niezwykle szybko, a każda godzina na Targach uciekała nam jak sekundy.

Dzieląc się wrażeniami po powrocie do szkoły, odczuliśmy pewien niedosyt i pragnienie ponownego odwiedzenia Targów w przyszłym roku. To wyjątkowe doświadczenie pozwoliło nam pogłębić naszą pasję do czytania oraz otworzyć się na nowe literackie inspiracje.

Nie możemy się doczekać kolejnej edycji Poznańskich Targów Książki i już teraz planujemy naszą kolejną wizytę!

Ewa Dopierała