28 marca 2024 Administrator

W dniu 26 marca uczniowie klas drugich i trzecich mieli niezwykłą okazję spotkać się z autorem popularnych książek dla młodych czytelników – panem Łukaszem Wierzbickim. Spotkanie to było nie tylko wyjątkową okazją do bliższego poznania twórczości autora, ale także inspirującym doświadczeniem, które pozostawiło głęboki ślad w sercach naszych uczniów.

Pan Łukasz podzielił się z nami fascynującymi historiami bohaterów jego książek, takich jak Kazimierz Nowak, który na rowerze przemierzył całą Afrykę, czy niedźwiadek Wojtek, który towarzyszył Armii Andersa w czasie II wojny światowej. Opowiedział również o Aleksandrze Dobie, który odbył niezwykłe wyprawy kajakowe przez Ocean Atlantycki.

Podczas spotkania, pan Łukasz w interakcji z publicznością odegrał sceny, takie jak spotkanie Kazika z lwem, noszenie amunicji przez niedźwiadka Wojtka, czy niebezpieczne spotkanie Aleksandra Doby z rekinem tygrysim. Jednym z najbardziej pamiętnych momentów było dramatyczne opisanie przeprawy kajakowej Olka przez wzburzony Ocean Atlantycki, podczas której autor zaskoczył publiczność spryskując ją zraszaczem ogrodowym, aby lepiej oddać atmosferę.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zainspiruje naszych uczniów do podążania za marzeniami i odkrywania nowych pasji. Dziękujemy panu Wojciechowi Radeckiemu za pomoc w zorganizowaniu tego wyjątkowego wydarzenia, które pozwoliło nam poszerzyć horyzonty i odkryć nowe pasje. Dziękujemy również Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Pobiedziskach za użyczenie sali widowiskowej.

Ewa Dopierała i Michał Srebro