20 grudnia 2022 Administrator

W mroźny poranek 16.12 dwie klasy szkoły podstawowej udały się w długą podróż do Starej Chaty u Kowola, aby wziąć udział w zajęciach bożonarodzeniowych. Po przyjeździe na miejsce czekał na nas ciepły poczęstunek, kolorowe kanapki oraz słodka niespodzianka. Wzięliśmy udział w pokazie wyrabiania masła i podkowy, którą każda z klas otrzymała na pamiątkę. Następnie uczniowie przy dźwiękach świątecznej muzyki wykonali łańcuchy na choinkę i spotkały się z Gwiazdorem. Po wykonanej pracy był czas na zabawę, spotkanie z krową ( chętni mogli spróbować swoich sił w dojeniu), kozami oraz królikami, które wzbudziły ogromny zachwyt wśród dzieci. W ponad stuletniej chacie uczniowie wysłuchali opowieści o dawnych zabawkach i ich wykonaniu. Na zakończenie pobytu zorganizowano przejazd traktorem oraz ognisko z kiełbaskami.

Anna Salamon

Aleksandra Wiśniewska