28 kwietnia 2022 Administrator

W kwietniu w Naszej szkole obchodziliśmy tydzień DOBRYCH MANIER. W ramach którego były realizowane niżej wymienione zadania:

Na początek uczniowie wraz  z wychowawcami przygotowywali plakaty tzw. Katalog Zasad:

KL. I Magiczne słowa
KL. II kultura wyglądu i ubioru
KL.III Kultura spożywania posiłków
KL. IV Kultura w miejscach publicznych
KL. V kultura osobista w życiu szkolnym
KL. VI Kultura zdrowotna i fizyczna
KL. VII Kultura słowa
KL. VIII Kultura bycia w Polsce i Ukrainie

Poniedziałek: „Dzień uprzejmości”- słowo proszę, przepraszam, dziękuję nic nie kosztuje. W tym dniu wybrani uczniowie klasy 7g witali wszystkich uczniów, nauczycieli i gości wchodzących do szkoły.

Wtorek: „Dzień miłego słowa” – kultura i szacunek budują pozytywny wizerunek. Tego dnia każda osoba w szkole miała możliwość wylosowania karteczki z miłą sentencją na ten dzień. Tak by u wszystkich zagościł uśmiech na twarzy z samego rana.

Środa: „Elegancki strój wskazany” – jak Cię widzą tak Cię piszą. Każda klasa miała za zadanie ubrać się elegancko w tym dniu.

Czwartek „Jestem kulturalny i jest mi z tym dobrze”. W tym specjalnym dniu uczniowie klasy 7c wybrali się w odwiedziny do młodszych kolegów i koleżanek z klas drugich i trzecich. Czytali im wybrane wierszyki z ilustrowanej książki Grzegorza Strzebońskiego „Dobre maniery dla dzieci”.

Piątek:” Kolega/koleżanka z klasą”- tego dnia wychowawcy wybierali w klasach lidera tzw. ucznia z klasą. Każdy lider reprezentował klasę na podsumowaniu tygodnia w trakcie rywalizacji w aplikacji kahoot.

Ponadto uczniowie klas piątych brali udział w warsztatach organizowanych w bibliotece miejskiej dotyczących dobrych manier i szacunku. Zajęcia prowadziły B. Słomiany i D. Kolińska.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z akcji przeprowadzonych  tygodniu Dobrych Manier.

Hanna Dreas, Danuta Kolińska