7 kwietnia 2023 Administrator

Marzec to szczególny miesiąc dla wszystkich wielbicieli matematyki- to wtedy obchodzimy 12 marca Międzynarodowy Dzień Matematyki, 14 marca Dzień Liczby Pi, a także w marcu zawsze odbywa się Konkurs Kangur Matematyczny. Dlatego też w Naszej Szkole przez cały tydzień od 13 do 17 marca świętowaliśmy, gdyż KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA 🙂

I tak oto mogliśmy w poszczególne dni pobawić się matematycznie, były gry logiczne (kółko i krzyżyk oraz bierki XXL). Uczniowie musieli też oszacować ilość cukierków w słoiku a zwycięska klasa 5c mogła skosztować całą zawartość słoika. Na lekcjach uczniowie prezentowali najważniejsze informację o słynnej Ludolfinie oraz „recytowali” kolejne cyfry po przecinku tajemniczej liczby pi. Nie zabrakło też krzyżówek matematycznych oraz wyczekiwanego piątku w którym królowało hasło „MATEMATYKA BEZ PODRĘCZNIKA” w trakcie tego dnia na wszystkich lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali zadania i quizy online. Poniżej prezentujemy fotorelację.

Zespół matematyczny