9 lutego 2024 Administrator

Z ogromną radością informujemy, że w naszej szkole, w dniu 30 stycznia, odbyła się wyjątkowa uroczystość pasowania uczniów klas 1 na czytelników. Na każdą z klas czekał przewodnik, czyli postać ze świata bajek i baśni: Kot w butach, Muminek, Dziewczynka z zapałkami i Kubuś Puchatek.   Niezwykłą atmosferę wydarzenia tworzyła kreatywna scenka, przygotowana przez utalentowanych artystów z klasy 7 C. Wszechwiedząca encyklopedia, omawiała z uczniami bardzo ważną sprawę poszanowania książek,  sugestywnie  pomagały jej poplamiona książka i książka z powyrywanymi i zagiętymi stronami.
W magiczny świat zaczarowanych słów  wprowadziła uczniów pani dyrektor Ewelina Słupianek, czytając przepiękną opowieść z książki Martina Widmarka i Emilii Dziubak Biblioteka Astrid.
Po inspirującej lekturze dzieci chętnie podzieliły się z panią dyrektor własnymi refleksjami na temat usłyszanego tekstu, trudności w poszukiwaniu ciekawych książek i roli czytania.
Po ożywionej. Dyskusji,  nastąpił uroczysty moment złożenia  przez uczniów  ślubowania, w którym przyrzekają szanować książki i korzystać i ich mądrości.
Cała uroczystość zakończyła się w bibliotece, gdzie nasi pierwszoklasiści z wielkim zapałem wybrali sobie książeczki i po raz pierwszy wypożyczyli je w naszej  szkolnej bibliotece.
Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych uczniów w rozwijanie pasji do literatury i kształtowania się ich gustów  czytelniczych. Wierzymy, że ta uroczystość pozostanie w ich sercach na zawsze, inspirując do dalszego odkrywania magicznego świata książek.

Ewa Dopierała i Michał Srebro