22 grudnia 2023 Administrator

12 grudnia Szkolny Klub Młodego Obywatela zwiedził fascynującą wystawę pod tytułem ,,Van Gogh – zanurz się w świat obrazów”. Podczas tej wyjątkowej ekspozycji mieliśmy okazję podziwiać kopie z cyklu Słoneczniki Vincenta van Gogha oraz inne najbardziej popularne dzieła artysty.

Uzupełnieniem wiedzy o malarstwie van Gogha, były plansze z życiorysem artysty. Dzięki temu mieliśmy okazję lepiej poznać tego wybitnego impresjonistę.

W kolejnej sali zachwyciła nas prezentacja multimedialna, na przestrzeni  2000 m, na ścianach podłogach i dodatkowych ekranach pojawiały się wieloformatowe prace artysty , tętniące kolorami, falujące i drgające , dające wrażenie ruchu. Obrazy wzbogacała nastrojowa muzyka, na tle której odczytywano fragmentu listów Vincenta do jego brata Teo. To niezwykłe połączenie sztuki i życia osobistego artysty sprawiło, że mogliśmy jeszcze głębiej zanurzyć się w jego fascynujący, choć tragiczny świat.

Podczas tej wyjątkowej chwili mieliśmy również możliwość odpoczynku i delektowania się pięknem sztuki. To było niezapomniane przeżycie, które z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

W imieniu Szkolnego Klubu Młodego Obywatela
Marcelina Wieczorek