26 kwietnia 2023 Administrator

W dniu 25 marca odbyły się Otwarte Mistrzostwa Debat Oksfordzkich dla szkół podstawowych. Organizatorem rywalizacji był Klub Debat Oksfordzkich V Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Maria Kosarska, Jeremi Kwarciany, Anna Szawala, Zofia Bednarek i Gracjan Czajka spierała się w następujących tematach: „Wzrost popularności dziennikarstwa internetowego należy ocenić negatywnie” i „ Lepszy byłby świat, w którym e-lering byłby dominującą formą nauczania”.
W pierwszym spotkaniu nasi  uczniowie rywalizowali z drużyną ze  Szkoły Podstawowej nr 11 w Poznaniu, w drugim naszymi oponentami  byli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Poznaniu.

Udział w Mistrzostwach był dla nas bardzo ważną lekcją. Podpatrzeliśmy techniki argumentacyjne , doceniliśmy rolę współpracy drużynowej oraz zapoznaliśmy się z kryteria oceniania debat.

W imieniu Szkolnego Klubu Młodego Obywatela

Ewa Dopierała i Michał Srebro