7 marca 2024 Administrator

**Wydarzenie:** Warsztaty Debat Oksfordzkich  
**Miejsce:** Mieleszyn

5 marca 2024 roku, Szkolny Klub Młodego Obywatela wziął udział w warsztatach dotyczących Debat Oksfordzkich w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mieleszynie. Młodzież uczestniczyła w zajęciach z ogromnym zaangażowaniem, poświęcając czas na doskonalenie sztuki dobierania argumentacji oraz budowania merytorycznych dyskusji.

Jednym z kluczowych momentów tego wydarzenia była finałowa debata wokół tezy: Współczesna młodzież nie jest tolerancyjna. Uczestnicy z obu stron argumentowali z pasją i wnikliwością, starając się przedstawić swoje poglądy w sposób przekonujący.

Debata ta pokazała, że młodzież posiada różnorodne spojrzenia na kwestię tolerancji i że potrafią wyrażać swoje opinie w sposób zorganizowany i przemyślany. Pomimo różnic w poglądach, uczestnicy wykazywali się szacunkiem i otwartością na argumenty przeciwników.

Warsztaty Debat Oksfordzkich w Mieleszynie stanowiły doskonałą okazję dla młodzieży do rozwijania umiejętności debatowania, do pogłębienia swojej wiedzy na temat aktualnych problemów społecznych oraz integracji środowiskowej.
Szkolny Klub Młodego Obywatela

Ewa Dopierała