7 czerwca 2022 Administrator

W dniu 28 maja w Czerniejewie odbyła się wielkopolska otwarta liga karate. W zawodach wystartowało 240 zawodników z 16 klubów. Barwy pobiedziskiego klubu karate reprezentowała Uczennica SP w Pobiedziskach Hanna Papierz. Jak się okazało Hania zaliczyła bardzo dobry start zdobywając w kumite dwa złote medale (kumite jest to walka sportowa). Pierwszy medal wywalczyła w swojej kategorii wiekowej i wagowej gdzie po czterech walkach znalazła się w finale. Po świetnej walce i znakomitym stylu zdobyła złoty medal. Drugi złoty krążek wywalczyła z koleżankami z teamu Raven w kumite drużynowym. Jest to konkurencja drużynowa gdzie trzy zawodniczki walczą ze sobą. Każda walka trwa osobno, po wygranej drużyna dostaje punkt w efekcie przewagi wygranych walk wygrywa się walkę drużynową. Jest to bardzo widowiskowa i emocjonująca forma rywalizacji sportowej, gdzie walczy się nie tylko dla siebie, ale również dla członków drużyny. Hania od kilku lat trenuje karate w Pobiedziskach i jak nam powiedzieli trenerzy Jacek Kruk, oraz Aleksandra Zgórecka – Hania w ostatnim czasie zrobiła bardzo duże postępy co pokazuje na zawodach. Według trenerów jest bardzo obiecującą zawodniczką, która ma szansę zaistnieć na arenie międzynarodowej. Serdecznie gratulujemy Hani sukcesów. Liczymy na dalszy rozwój przesympatycznej małej wojowniczki Ravena.