10 grudnia 2021 Administrator

W piątek 8  października, dwie klasy siódme udały się na wycieczkę autokarową do Poznania. Głównym celem wyjazdu, było zapoznanie młodzieży z historią Ostrowa Tumskiego. Młodzież uzyskała informacje na temat plemion, które zamieszkiwały ten teren oraz przebudowie i zmianach jakie następowały przez kilkanaście stuleci. Dzięki tej wiedzy uzyskały informacje dotyczące przeniesienia miasta na lewy brzeg Warty oraz roli rzeki w życiu ówczesnych mieszczan. Młodzież słuchała z dużym zainteresowaniem , co dodatkowo utwierdziło mnie w przekonaniu o słusznym wyborze i prawidłowej realizacji celów programowych.

Po wycieczce pieszej, przejechaliśmy do kina na projekcję filmu „Czarny młyn”. Film opowiadał historię dzieci zamieszkujących biedną dzielnicę miasta. Dzięki prawidłowym interakcjom i postawom społecznym, jak zwykle mogliśmy się cieszyć ze szczęśliwego zakończenia. Po projekcji filmu i krótkim zwiedzaniu galerii handlowej, udaliśmy się w drogę powrotną do Pobiedzisk.

Marcin Bromberek