10 grudnia 2021 Administrator

Powrót do szkoły po wakacjach to czas wielkich wyzwań i emocji. Dobrze jest zadbać o integrację grupy, najlepiej robi się to podczas wyjazdów do miejsc kultury i rozrywki. 22 października klasy 4b, 5 b i 5d wspólnie udały się do kina na przygodowo-fantastyczny film „Czarny młyn”, który powstał na podstawie powieści Mariusza Szczygła. Młodzież z zapartym tchem śledziła losy dzieci, które próbują poradzić sobie z kosmicznymi siłami zła. Świetnie odnajdywała się w tej mieszaninie konwencji, jaką zagwarantował im reżyser. Pojawiły się łzy, a później dyskusja o naszym stosunku do osób niepełnosprawnych i o problemach, z jakimi zmagają się oni i ich rodziny we współczesnym świecie. Po dawce intelektualnej rozrywki przyszła pora na coś dla ciała – a zatem wizyta w nowoczesnej jump arenie. Przeszkoleni przez opiekunów i instruktorów dzieci miały czas na zabawę indywidualną i gry zespołowe.

Natalia Bartlitz-Skibińska

Katarzyna Troć

Bogdan Ryś