10 grudnia 2021 Administrator

13 października klasy 3a i 3 b wzięły udział w wycieczce do lasu w miejscowości Kamionek. Zostaliśmy zaproszeni przez leśnika entuzjastę, przyrodnika, ornitologa i rodzica w jednej osobie, pana Bartosza Krąkowskiego. Utrwalaliśmy wiadomości na temat warstwowej budowy lasu oraz jej mieszkańców. Nasz przewodnik zaprowadził nas w różne ciekawe miejsca. Między innymi widzieliśmy kuźnię dzięcioła, babrzysko, ślady jeleni, pomniki przyrody. Dowiedzieliśmy się również, że w zależności od gatunków drzew występujących na danym obszarze inaczej wygląda warstwa podszytu i runa.

Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym biesiadowaniem na terenie koła łowieckiego „Sokół”, które zasponsorowało nam ciepły posiłek i słodkości. Tam też spędziliśmy wolny czas integrując się podczas wspólnych zabaw. Graliśmy w piłkę nożną, układaliśmy puzzle, a co bardziej zainteresowani zadawali pytania naszemu przewodnikowi.

Barbara Stróżyk