10 grudnia 2021 Administrator

Dnia 28 października 2021 roku klasy 8c i 8f  wzięły udział w wycieczce  do Malborka.

Pierwszym, a zarazem głównym obiektem, do którego się udaliśmy był zamek krzyżacki w Malborku.

Trafiliśmy na bardzo miłą panią przewodnik, która w ciekawy sposób opowiedziała nam historię tej twierdzy. W trakcie zwiedzania, poznawaliśmy wiele faktów – szczególnie zaskoczyła nas informacja, że twierdzy nigdy nie udało się zdobyć.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie. Miejsce to bardzo nas poruszyło, ze względu na jego przeszłość oraz wydarzenia, które miały tam miejsce. Szczególnie naszą uwagę przykuła komora gazowa, w której  uśmiercono wiele istnień ludzkich.

Chwilą oddechu był spacer po plaży. Wsłuchiwanie się w szum fal, obserwowanie szybujących mew i poczucie morskiej bryzy na twarzy okazało się naprawdę relaksujące.

Ostatnim miejscem, do którego się udaliśmy był Żuławski Park Historyczny w Nowym Dworze Gdańskim. Dużo dowiedzieliśmy się o Żuławach – regionie położonym najniżej w Polsce ( największa depresja). Zdobyliśmy wiedzę, jak zachowywać się podczas powodzi i jakie są jej rodzaje.

Wróciliśmy do Pobiedzisk naprawdę zadowoleni, wiele się nauczyliśmy i mocno się ze sobą zintegrowaliśmy.

Radwan Magdalena