10 grudnia 2021 Administrator

10 listopada klasa 4b i 5b miały okazję obejrzeć rewelacyjny spektakl w Teatrze Animacji w Poznaniu: „Nowe szaty króla”. Oparta na baśni Andersena opowieść rozgrywała się we współczesnych nam czasach. Oszukiwany przez krawców król to samotny i nieszczęśliwy człowiek, który próbuje swój smutek oszukać ciągłym gromadzeniem dóbr materialnych, nowoczesnych strojów, poddawaniem się  wyszukanym dietom. Oczywiście ostatecznie odnajduje prawdziwych przyjaciół i dostrzega wartość w tym, że ich ma. Oprócz świetnej scenografii, rewelacyjna okazała się również strona muzyczna spektaklu. Na późniejszych zajęciach z języka polskiego dzieci odnajdywały analogię z tekstem pierwotnym. Wskazywały na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą pogoń za doskonałym wizerunkiem i celebryckie życie. Bo najważniejsze jest oczywiście to, jacy jesteśmy wewnątrz, a nie to, w co jesteśmy ubrani.

Rozmowy, doświadczenie sztuki, rozwijanie wiedzy o świecie, kształtowanie wrażliwości i dobra zabawa, to wszystko, co powinna dawać nam każda wycieczka. Sądzimy, że to był wspaniały czas!

Natalia Bartlitz-Skibińska

Katarzyna Troć

Bogdan Ryś