8 listopada 2023 Administrator

We wtorek, 24 października 2023 r. uczniowie  klasy 5a,5b,5c wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku.  Zobaczyliśmy  pomnik  Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę NMP,  „Fontannę  ze złotymi żabkami „ , kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w. , Dom Kopernika – przypuszczalne miejsce narodzin słynnego astronoma i Bulwar Filadelfijski ciągnący się wzdłuż Wisły na całej długości średniowiecznych murów miejskich. Następnie wybraliśmy się na seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy  film pt. „Kolorowa podróż”. Dostarczył on  wielu  wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach
i planetach. Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta uczniowie mieli możliwość zakupienia  toruńskich pierników i pamiątek. Ostatnim punktem  wizyty w Toruniu był pobyt w Forcie IV. Podczas tej wizyty uczniowie zwiedzali część koszarową podziemnymi tunelami do części bojowej, w której można zobaczyć stanowiska ochrony dna fosy, własnoręcznie obrócić 200 kilogramową kopułą. Następnie uczniowie brali aktywny udział w warsztatach wypieku piernika figuralnego w Fortecznej Piernikarni. Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.