13 października 2022 Administrator

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 7 października 2022 r. pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”! W tym dniu w szkole pojawiły się plakaty przypominające podstawowe działania matematyczne. Odbył się też konkurs dla wszystkich uczniów klas czwartych „Mistrz Tabliczki Mnożenia”, którego zwycięzcą został Nikodem Szczepaniak z klasy 4d. Ponadto w trakcie przerw uczniowie klas ósmych przepytywali nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły ze znajomości tabliczki mnożenia. Było to ciekawe i lekko stresujące doświadczenie zarówno dla uczniów jak i dla samych przepytywanych. Na boisku szkolnym atrakcją była skakanka matematyczna a na wybranych lekcjach matematyki uczniowie zmagali się tabliczką mnożenia na czas. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.

Zespół matematyczny